KOLEJNA EDYCJA BIEGU JUŻ ZA NAMI

18.11.2022

W działania prowadzone w ramach kampanii Avon Kontra Przemoc co roku aktywnie włącza się Avon Garwolin, wraz z lokalnymi władzami oraz społecznością. Od 2010 roku Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Stowarzyszenie Truchtacz.pl organizują bieg „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie”, którego sponsorem jest fabryka kosmetyków Avon Operations Polska. Wydarzenie na stałe wpisało się już w kalendarz najważniejszych ogólnopolskich biegów oraz regionalnych imprez charytatywnych.

Jak co roku, wydarzenie i tym razem przyciągnęło biegaczy, nie tylko z Polski, ale i innych krajów, którzy 19 czerwca zameldowali się na starcie. Do przebiegnięcia były do wyboru aż 3 dystanse:

• 2 km biegu rodzinnego, który pokonało ponad 150 osób,
  • Bieg na 5 km, który był nowością w tym roku,
  • Bieg główny na 10 km, w którym zwyciężył Bonifacy Wambua (Athletics Kenya) pokonując trasę w 30 minut i 48 sekund. Najlepszą kobietą została Ukrainka Lilia Fisikovici, która z czasem 34:06 zameldowała się na mecie jako 5. biegaczka.

Dochód ze sprzedaży przypinek ze Znakiem Nieskończoności, które znajdowały się w pakietach startowych dla uczestników, przekazywany został „Niebieskiej Linii” będącej placówką Instytutu Psychologii Zdrowia.