Zmień myślenie

#Zmień myślenielogo_polish_version

Przemoc kojarzy się głównie z fizycznym aspektem – biciem, szturchaniem czy popychaniem. Istnieją jednak również inne jej rodzaje, często uznawane przez społeczeństwo za powszechne, „normalne” zachowanie.  Mimo że nie zostawiają one śladów na ciele, często ranią nie mniej dotkliwie.

Z okazji, trwającej od 25 listopada to 10 grudnia, międzynarodowej kampanii 16 dni przeciwko przemocy wobec kobiet AVON chce zwrócić uwagę na ukryte rodzaje przemocy. W każdym z nich, pomimo braku fizycznego kontaktu, dochodzi do obniżenia poczucia wartości kobiety, czy ograniczenia jej wolności lub praw. Dostrzeżenie takich zachowań i zrozumienie ich istoty i skutków to pierwszy krok, by się od nich uwolnić.

Porozmawiajmy o ograniczaniu i kontroli, przemocy ekonomicznejnagabywaniu w przestrzeni publicznej i cyberprzemocy.

16_dni_4x_v4

Doświadczasz tego rodzaju zachowań? Jesteś świadkiem? #Zmień myślenie i reaguj!

AVON od 2011 roku jest partnerem Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”, zapewniając środki na funkcjonowanie poradni telefonicznej i e-mailowej dla ofiar i świadków przemocy.

Poradnia Telefoniczna „Niebieskiej Linii” dla ofiar i świadków przemocy czynna 7 dni w tygodniu w godzinach 12.00 – 18.00 pod numerem telefonu:

22 668 70 00

Dyżury pełnią przeszkoleni specjaliści: psycholodzy i prawnicy.